Haladni kell tovább a megkezdett úton

Küzdelmes, élvezetes és sok gólos mérkőzések jellemezték a hétvégi párharcokat. Mindkét, hazai pályán szereplő csapatunknak egy picivel több szerencse kellett volna a győzelemhez, de van idő javítani a hibákat. Ugyanaz mondható el a fővárosba látogató U14-es csapatról is. A mezőkövesdiek vendégszeretetét élvező U12-es és U13-as csapatunk pedig vasárnap kiszakították a gólzsákot és nagyot merítettek belőle.

2022. 09. 18. 10:00 Mezőkövesdi Tűzoltó Sporttelep
MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC-DVSC U12 0-15 (0-5)
DVSC:
Magyari – Mester, Cziránku, Czencz, nagy, Molnár, Szabados, Vatai, Habi (Szilágyi, Ungvári, Kányássy, Fodor, Balogh)
Gólszerző: Mester (6., 18.), Cziránku (15., 46.), Ungvári (22., 36., 62., 63., 78.), Kányássy (30., 50.), Nagy (52., 59.), Szabados (75., 78.)
Tóth Ádám:A nagy arányú győzelmünk jól mutatja a játék képét. Sajnos két csapat között óriási volt a különbség.Ennek ellenére a hozzáállással nem volt probléma. Gratulálok a játékosaimnak!

2022. 09. 18. 11:30 Mezőkövesdi Tűzoltó Sporttelep
MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC-DVSC U13 2-14 (0-4)
DVSC:
Téglási – Tóth M., Grega, Mizsik, Illés, Kovács, Sápi, Zékány, Molnár (Dékány, Szabó)
Gólszerző: Molnár (18., 56., 61.) Grega (19., 20., 39., 40.), Szabó (23., 35., 48.), Mizsik (37.79.), Dékány (71., 78.)
Kassay Gergő:Nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy az elvárható lett volna. Az első 20 perc a birkózásról és kapkodásról szólt. Labdakihozatalaink nem sikerültek és rengeteg technikai hibával játszottunk. A folytatás már sokkal szebben nézett ki, mindenki játéka feljavult, és szép akciók révén tudtunk gólokat szerezni. A későbbiekben mindenkinek törekedni kell arra, hogy az első perctől kezdve a tudása legjavát tudja nyújtani. Összességében elégedett voltam a fiúk teljesítményével, gratulálok mindenkinek!

2022. 09. 17. 12:00 Ferencvárosi TC Népligeti Sportcentrum
FERENCVÁROSI TC-DVSC U14 2-1 (0-1)
DVSC:
Elekes – Balogh (Kelemen 73.), Szakál, Szentjóbi, Törő, Kállai, Varga, Kiss, Kovács, Serucza (Barna 56.), Tóth (Trombola 79.). Vezetőedző: Garamvölgyi Péter
Gólszerző: Kiss (21.)
Garamvölgyi Péter:Egy tanulási, képzési folyamatban van a csapat, mely szakasznak az is a része, hogy egy ilyen kiélezett mérkőzést hogyan kell sikeresen megvívni és megnyerni. Ma sajnos ez nem sikerült, de nem tudom elmarasztalni a srácokat, mert sokat tettek a siker eléréséért. A helyzeteink ismét megvoltak, de elhibáztuk azokat, illetve nagyon elkerülhető gólokat hoztunk össze saját magunk ellen. Tanulni kell a hibákból, és haladni tovább a megkezdett úton!!!

2022. 09. 17. 11:00 Debreceni Labdarúgó Akadémia Edzőközpont
DVSC U16-DVTK 3-4 (2-0)
DVSC:
Sávolt – Mona, Bodnár, Patai (Gajdán 88.), Egri (Kristóf 88.), Lovas (Akbari 88.), Rácz, Tóth, Dávid (Lólé 67.), Kis, Gergely. Vezetőedző: Joó Zsolt
Gólszerző: Bodnár (10.), Egri (39.), Mona (90.)
Joó Zsolt:Az első félidőben a mi akartunk érvényesült Több lehetőséget tudtunk kialakítani, és 2-0 volt a félidő, de a játékunk nem volt az igazi. A második félidőt is jól kezdtük, de sajnos buta hibák után feljött az ellenfél és mentálisan egyre lejjebb kerültünk, ami újabb hibákat szült… Nagyon tanulságos mérkőzés volt a gyerekek számára. Ki fogjuk elemezni a mérkőzést és tanulnunk kell belőle, hiszen a legfőbb cél, hogy minden hétvége után egyre többek és jobbak legyünk.

2022. 09. 17. 13:00 Puskás Akadémia Pancho Aréna
Puskás Akadémia FC-DVSC U17 4-3 (3-2)
DVSC:
Engedi – Balogh M., Török, Komlósi, Kohut (Balogh M. 71.), Szakács, Szilágyi (Blahodarnyi 71.), Tercza (Butor 62.), Hornyák, Kiss, Butenko (Zsolcai 53.). Vezetőedző: Szabó Balázs
Gólszerző: Butenko (38.), Szilágyi (41.), Balogh M. (74.)
Szabó Balázs:Az első félidő első részében olyan egyéni hibákat vétettünk, amiket ellenfelünk gólra tudott váltani. A harmadik gól után kezdtük azt a kezdeményező játékot játszani, ami eredményes is, így egy gólra dolgoztuk le a hátrányunkat. A második félidőben mindent megtettünk azért, hogy pontot vagy pontokat hozzunk el, de a helyzeteket nem tudtuk értékesíteni. A döntetlen reálisabb eredmény lett volna.

DVSC U19-DVTK 0-0 (0-0)
DVSC:
Lisztes – Karmacsi, Vaskó, Kosztyák, Tóth, Horváth-Gaudi (Pinczés 46.), Karakas, Gomes (Stavnichuk 58.), Kovács, Doktor (Bökönyi 85.), Batai (Pelles 76.). Vezetőedző: Kerekes Zsombor
Kerekes Zsombor: – A mai mérkőzésen lefociztuk az ellenfelet, de sajnos ez nem párosult győzelemmel. Rengeteg párharcot megnyerve, és labdaszerzések után gyors támadásokat vezetve fociztunk. Sajnos a kapu előtti szituációkban rossz döntéseket hoztunk, vagy nem volt szerencsénk (3 kapufa) és ráadásul még egy szabályos gólt is elvettek tőlünk. Ezek után bánatos vagyok, hogy nem nyertünk, de azt mondhatom, hogy jó úton járunk!