Hárman az U16-os válogatottnál

Három debreceni fiatal – Szakál Dénes, Kiss Máté és Varga Zsolt – kapott meghívót az U16-os magyar válogatott soron következő felkészülésére, amely először Lentiben zajlott, majd a csapat felkerekedett és első mérkőzését a magyar határhoz közeli Radenciben játszotta Szlovénia ellen. Ezt a találkozót a házigazda szlovének nyerték 2-0-ra, Szakál Dénes és Varga Zsolt 76 percet, míg Kiss Máté 15 percet tölthetett a pályán.

Két nappal később, ezúttal hazai pályán, Nován, ismét összemérhette erejét a két alakulat, és ez már sokkal jobban mutatott magyar szemszögből, hiszen 45 perc játék után 5-1-re vezetett csapatunk. Külön öröm a DVSC számára, hogy az öt találatból 2-2 Kiss Máté és Varga Zsolt jóvoltából került elkönyvelésre. A gólgyártást Varga Zsolt kezdte az 5. percben, majd Kiss Máté a 17. és 37. percben folytatta. és Varga Zsolt 39. percben szerzett második gólja már az ötödik magyar gól volt. A nagyszünetet követően már nem változott az eredmény, így a magyar csapat győztesen zárt a második mérkőzésen. Szakál Dénes 80 percet kapott, Kiss Máté 71 percet, míg Varga Zsolt az 57. percben hagyta el a pályát.

Fotók: mlsz.hu