U16: fordulatos meccsen győzelem

Győzelemmel búcsúzott a 2023-as évtől U12-es és U13-as csapatunk, akik Nyíregyházán diadalmaskodtak, valamint U19-eseink, akik az Újpestet győzték le hazai pályán Bökönyi 2, illetve Juhász góljaival. Szintén győzött egy kemény és fordulatos mérkőzésen U16-os csapatunk, amely a PAFC-ot fogadta. Bartha korai góljára kétszer is válaszolni tudott a Puskás Akadémia, a hajrában azonban a többet rohamozó hazaiak Nyikos két góljával ismét magukhoz ragadták a vezetést, amit nem is adták már ki. Kolozsi Gergőéknek lesz még egy találkozójuk idén, egy elmaradt meccs pótlása az FTC ellen.

Szintén elmaradt mérkőzést pótol a héten a most vereséget szenvedő U14-es csapatunk is, így számukra adva van a javítási lehetőség. Ahogyan U17-es csapatunk esetében is, amely a korosztályos válogatottban is remeklő Egri Imre révén ugyan pontot mentett az FTC otthonában, de a döntetlen a hazaiaknak volt kedvezőbb. A Kisvárda ellen egy szép győzelemmel zárhatnak Joó Zsolték is.

A hétvégi eredmények:

2023. 12. 02. 12:00
U12 | Nyíregyháza Spartacus – DVSC 0-2
DVSC: Hajnal – Kárándi, Réti, Zsiga, Tisza, Györfi, Jenei, Tatár, Vaszilkó (Szabó G., Nagy Zs., Máté, Takács, Nagy Z.). Vezetőedző: Madar Csaba
Gól: Zsiga (35., 40.)
Madar Csaba: Egy nagyon jó ellenfél ellen sikerült győzelemmel zárni az évet. Mindkét csapatot dicséret illeti a mutatott játékuk és a hozzáállásuk miatt is. Ilyen mérkőzések lehetnek a fejlődés alapjai.

2023. 12. 02. 10:00
U13 | Nyíregyháza Spartacus – DVSC 2-5
DVSC: Szerepi-Nagy – Murgui, Vatai, Filep, Mseter, Nagy B., Szabados Páris, Fodor, Habi (Szilágyi, Csorba, Czencz, Molnár, Cziránku). Vezetőedző: Tóth Ádám.
Gól: Nagy B. (7., 10., 20.), Szabados Páris (12.), Molnár (36.)
Tóth Ádám: Végig kontrolláltuk a mérkőzést, tudatosan és jól futballoztunk ma. Gratulálok a csapatnak!

2023. 12. 02. 12:30
U14 | MTK – DVSC 3-2 (2-0)
DVSC: Rizán (Téglási, 77.) – Illés, Szálkai (Tóth M., 77.), File (Grega, 52.), Kis V. (Dékány, 77.), Mezősi, Hermann, Sándor K., Sápi, Bartuska, Schwarcz (Palaga, 62.). Vezetőedző: Szűcs János.
Gól: Kis V. (56.), Schwarcz (59.)
Szűcs János: Játszottunk két felemás félidőt. Az elsőben sok technikai hibával, kapkodva fociztunk, ellenfelünk megérdemelten vezetett 2:0-ra a szünetben. A második félidőben már koncentráltabban, pontosabban játszottunk, és bár a végén vereséget szenvedtünk, de megszorongattuk a listavezető MTK csapatát.

2023. 12. 02. 13:00
U16 | DVSC – PUSKÁS AKADÉMIA FC 3-2 (1-2)
DVSC: Balogh T. M. – Pelles, Sánta, Bartha, Tóth S., Kovács T. (Vargy Zs., 75.), Nyikos, Kóüka (Molnár, 86.), Veres (Rónai, 95.), Csipak, Asztalos. Vezetőedző: Kolozsi Gergő.
Gól: Bartha (1.), Nyikos (61., 81.)
Kolozsi Gergő: Jó mérkőzést tudhatunk magunk mögött, amelyen sok helyzetet sikerült kidolgoznunk. Nagyon sokat tettek bele a játékosok ebbe a mérkőzésbe, teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatnak!

U17 | FTC – DVSC 1-1 (0-0)
DVSC: Vykhryshchuk – Balogh M., Gergely (Szabó M., 76.), Grassi (Tóth B., 46.), Kis Gy., Lólé (Egri, 46.), Patai, Lovas (Regenyei, 64.), Árva, Rácz, Kristóf P. (Dávid, 64.), Vezetőedző: Joó Zsolt.
Gól: Egri (64.)
Joó Zsolt: Egy erős Ferencváros otthonában léptünk pályára. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, többet volt nálunk a labda, de sok minőségi helyzetet nem tudtunk kidolgozni, míg ellenfelünk zárt védekezésből próbált kontrára játszani. A második félidőben nagy erőket mozgósítottunk, teljesen rá tudtuk erőltetni az akaratunkat az ellenfélre, több nagy lehetőségünk is volt betalálni, bár az ellenfél kontráiban is volt veszély. A végeredmény miatt egy kicsit csalódott vagyok, de a második félidei játékunkra és a játékosokra büszke.

U19 | DVSC – Újpest FC 3-0 (1-0)
DVSC: Erdélyi – Sain (Tercza, 66.), Bökönyi (Polozhyi, 76.), Horváth-Gaudi, Akbari (Bernáth, 66.), Perpék, Mona (Butor, 76.), Kosztyák, Soroka, Török (Juhász, 54.), Doktor. Vezetőedző: Kerekes Zsombor.
Gól: Bökönyi (41., 62.), Juhász (94.)
Kerekes Zsombor: – Rengeteg helyzetet kidolgozva, megérdemelt győzelmet arattunk. Mivel ez volt az őszi szezon utolsó mérkőzése, szeretném megköszönni a stábnak (Ludi, Mester, Vada, Zaki, Erdélyi és az egyéni képzőink, Balázs és Csikar) az eddigi közös munkát. Nagyszerű közösséget alkottunk a játékosokkal együtt, és ilyen környezetben jobb dolgozni. Ami a legfontosabb, a gyerekek is örömmel jönnek az edzésekre! Ami az eredményességet illeti, részben lehetünk elégedettek! 11 meccsből 7-4 az arányunk, de két vereséget nagyon sajnálhatunk, mert magunkat vertük meg! A gyerekek fejlődése szerintem észlelhető, és a csapatjátékunk is egyre jobb. Jövőre törekszünk, hogy tovább fejlődjünk! HAJRÁ, LOKI!