Pazar gyermeknapi torna volt

Mint tudjuk május utolsó vasárnapja az gyereknap. A DVSC egy utánpótlás labdarúgó tornával kedveskedett a gyerekeknek, melynek célja a sportbaráti kapcsolatok erősítése és a gyerekek felhőtlen boldogságának a biztosítása.
A torna két korcsoportban (U7 és U8), 20-20 csapattal zajlott.

Az ország minden területéről érkeztek csapatok a Dunán innen és még három külföldi országból, Ukrajna, Szlovákia, Románia területéről, így közel 400 gyerek élvezhette a kitűnően előkészített pályákon a napsütést. Összesen 10 pályán 140 mérkőzés zajlott le a nap folyamán.
Igen magas színvonalú mérkőzéseket láthattak a kilátogató szurkolók és a gyerekeket elkísérő szülők!
A torna elérte a célját, mert az eredményhirdetésen csupa fáradt, ám mosolygós, jókedvű gyerekeket láthattunk helyezésektől függetlenül!
A díjakat Bódi Ádám, a DVSC játékosa segített átadni a gyerekeknek.
A DVSC U7-U8-as játékosaira nagyon büszkék vagyunk, a nagy melegben becsületesen, minden tudásukat beleadva játszottak, ami számunkra mindennél többet jelent! Bebizonyították, hogy szenvedélyesen szeretik ezt a sportágat és a DVSC-t!
Nagyon köszönjük a csapatoknak, hogy elfogadták a meghívásunkat, nagyon reméljük, hogy jól láttuk és mindenki jól érezte magát!
Reméljük hamarosan újra találkozunk!
Gratulálunk mindenkinek!

U7-es korosztályban Ungvár, Jászfényszaru, Monor volt a dobogós sorrend, a DVSC fehér a 4., míg a DVSC piros csapata az 5. lett. Ebben a korosztályban a legjobb kapus a monori Nagy Milán lett, a gólkirályi címet Gábor Illia ungvári játékos zsebelte be, a torna legjobbja pedig Kovács Botond jászfényszarui legényke lett.

U8-as korosztályban Marosvásárhely, DVSC fehér, Jászfényszaru lett a dobogó, a DVSC piros csapata 14. lett. Itt Tóth Ádám, a DVSC kapusa lett a legjobb, gólkirály Suba Patrik marosvásárhelyi játékos lett, míg a torna legjobb U8-asa a jászfényszarui Vitányi Dávid lett.

Rácsai Lajos U8 vezetőedző:Ismételten sikerült egy rendkívül nívós tornát szervezni az akadémián, amiért mérhetetlenül hálásak vagyunk a hozzánk érkező csapatoknak és a lebonyolításban résztvevő kollégáknak. Valamennyi játékosunknak sikerült rengeteg időt a pályán töltenie a komoly játékerőt képviselő, jellemzően külföldi csapatok ellen, amivel egyértelműen elérte a célját a mai nap. Kiváló alkalom volt arra, hogy lássuk, hol tartunk most és miben kell fejlődnünk a jövőben. Minden játékosunknak jár a dicséret és természetesen most is köszönjük az egész napos fáradhatatlan szurkolást a szülőknek, nagyszülőknek és testvéreknek. Hajrá DVSC!