Nem tudnak hibázni

Teljes létszámmal zajlott le a hétvégi forduló, azaz minden csapatunk pályára lépett szombaton.

U12-es és U13-as csapatunk a DVTK-t fogadta Pallagon, és bár a játékkal nem voltak gondok, a kapu előtt rendre elfogytak csapataink, míg az ellenfél értékesített néhányat. Tanulságos mérkőzések voltak, a jövőre nézve mindenképpen hasznosak is.

U14-es csapatunk (csakúgy, mint az U16-osok) a Ferencváros vendégeként játszottak bajnokit. Szűcs János legényei jó meccset hoztak össze, a második félidőben az egyenlítésre is volt lehetőségük, de végül pont nélkül tértek haza. Szintén vereséget szenvedtek az U16-osok is az FTC ellen, aminek nyomán helyet cserélt a két gárda a tabellán.

U15-ös listavezető csapatunk Szombathelyre látogatott, és kötelező, kétgólos győzelmet aratott az Illés Akadémia srácai felett. Így továbbra is lépéselőnyben van a DVSC az üldöző szerepét betöltő BHMFA csapatával szemben.

A hétközi sikeres kupameccset követően (UDSE-DVSC 0-4), amivel elődöntőbe jutott a csapat, ismét fontos, de kötelező pontgyűjtés várt Joó Zsolt U17-es srácaira, hiszen listavezetőként a sereghajtó Nyíregyházát fogadták Pallagon. A remek formában lévő debreceni legények nehezen találtak rést az ellenfél védelmén, azonban bő félóra elteltével gyors egymásutánban kétszer bevették a Nyíregyháza kapuját, és ez teljesen megváltoztatta a meccs képét. A DVSC egyre magabizotsabban játszott, átvette az irányítást. A második játékrész elején egy újabb gól már háromra növelte a hazai előnyt, és a mérkőzés végén szerzett szépítésre is volt még válasz, így teljesen megérdemelten alakult ki a 4-1-es végeredmény.

U19-eseink a szerdai kupa-vereséget követően (Főnix Gold FC-DVSC 6-3) javításra készültek a bajnokságban a Paks vendégeként. Kerekes Zsombor fiai az első játékrészben ugyan hátrányba kerültek, de a második 45 percben már jobb játékkal rukkoltak elő, és a hajrában szerzett két gólnak köszönhetően győztesen térhettek haza, így továbbra is versenyben vannak a dobogóért vívott harcban.

A hétvégi eredmények:

2024. 04. 06. 11:00 DVSC LA Edzőközpont
U12 | DVSC – DVTK 0-3
DVSC:
Szabó G. – Pásztor-Dobi, Németh, Jenei, Vaszilkó, Zsiga, Szikágyi, Nagy Z., Tatár (Réti, Gajdos, Tisza). Vezetőedző: Madar Csaba
Madar Csaba:Az első két negyedben mindkét csapat részéről jó volt a játék. A második félidőben a vendégcsapat akaratosabb és gyorsabb játéka meghozta számukra a sikert.

U13 | DVSC – DVTK 1-4
DVSC:
Szilágyi Zs. – Filep, Murgui, Mester, Nagy B., Balogh T. A., Szabados Páris, Vatai, Habi (Szerepi-Nagy, Balázs, Cziránku, Czencz). Vezetőedző: Tóth Ádám.
Gól:
Tóth Ádám:Az eredmény szempontjából ma nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy azt megérdemeltük volna. A csapat sok esetben nagyon jól és tudatosan focizott. Játékban szinte végig kezdeményezőbbek voltunk, csak sajnos az utolsó passzok és befejezések nem úgy sikerültek, ahogy azt szerettük volna. Az ellenfelünk pedig van olyan jó csapat, hogy ezt meg is büntette. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével.

2024. 04. 06. 12:00 FTC-MVM Népliget
U14 | FTC – DVSC 2-1 (2-0)
DVSC:
Téglási – Grega (Bandics, 56.), Illés (File, 56.), Szálkai, Kis V., Hermann, Sápi, Víg (Szabó Gy., 69.), Bartuska, Sándor K. (Szabó K., 77.), Kányássy. Vezetőedző: Szűcs János.
Gól: Kányássy (50.)
Szűcs János: Egy ki-ki meccset játszottunk a Ferencvárossal, a döntetlen reálisabb végeredmény lett volna. A játékosok abszolút kihozták magukból a maximumot, több olyan periódusa volt a mérkőzésnek, amikor inkább a mi akaratunk érvényesült, de a Fradi is többször tartott minket nyomás alatt.

2024. 04. 06. 10:00 Szombathely
U15 | Illés Akadémia Haladás – DVSC 0-2 (0-1)
DVSC:
Barna (Kun 78.) – Szakál, Kállai (Tóth N., 64.), Varga Zs., Törő, Biró, Varga N., Kovács (Trombola, 74.), Serucza (Balogh Á., 74.), Szűcs (Kelemen, 41.), Albert. Vezetőedző: Garamvölgyi Péter.
Gól: Serucza (37.), Varga Zs. (41.)
Garamvölgyi Péter: Küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, de úgy érzem, hogy összességében megérdemelt győzelmet arattunk a mai napon. Büszke vagyok a csapatra, mert végig nagy akarattal, jó mentalitással és tudatos játékkal szereztük meg a győzelmet. Gratulálok az egész csapatnak és a szakmai stábnak is!

U16 | FTC – DVSC 4-2 (4-1)
DVSC:
Csontos (Kachovetz, 46.) – Krizsán, Vincze (Rónai, 81.), Molnár B., Nyikos, Tóth S., Kiss M. (Kovács T., 51.), Csipak (Bartha, 28.), Asztalos (Bécsi, 81.), Pelles, Di Mundo Antonio. Vezetőedző: Kolozsi Gergő.
Gól: Bartha (37.), Kovács T. (92.)
Kolozsi Gergő:Egy 15 perces kihagyás eldöntötte a mérkőzést a hazai csapat javára! Utána dícséret illeti a játékosokat mert nem estünk szét, volt tartásunk és a 2. félidőben több esetben is bravúrral védett az ellenfél kapusa, ami miatt nem tudtunk még közelebb jönni eredményben.

2024. 04. 06. 10:00 DVSC LA Edzőközpont
U17 | DVSC – Nyíregyháza Spartacus FC 4-1 (2-0)
DVSC:
Shakhanov – Grassi (Tóth B., 65.), Sánta (Lénárt, 65.), Bodnár B., Akbari (Szabó M., 65.), Lovas (Gajdán, 59.), Tercza, Kis Gy., Bernáth (Lólé, 59.), Balogh M., Árva. Vezetőedző: Joó Zsolt.
Gól: Bodnár B. (32., 47.), Lovas (33.), Lólé (89.)
Joó Zsolt:A hétköznapi sikeres kupa mérkőzés benne volt a lábakban, ez érezhető volt a csapaton.  Ennek ellenére dominánsan játszott a csapat, és megérdemelten nyert ilyen arányban is. Gratulálok a csapatnak és a stábnak!

2024. 04 .06. 14:00 Paks
U19 | Paksi FC – DVSC 1-2 (1-0)
DVSC:
Balogh T. M. – Soroka, Butor (Ferenczi B., 62.), Polozhyi (Forgó, 79.), Patai, Bökönyi, Mona, Rácz, Perpék (Sain, 46.), Szakács (Kosztyák, 87.), Regenyei. Vezetőedző: Kerekes Zsombor.
Gól: Bökönyi (83.), Mona (84.)
Kerekes Zsombor:Nyögvenyelős győzelmet arattunk. Gratulálok a fiataloknak a második félidei játékért – úgy fogalmaznék, hogy mindent megtettek a győzelemért, de nem játszottunk jól. Az első félidei játékról nem szeretnék beszélni, aki az öltöző környékén járt, az hallhatta milyennek láttam a fiúkat…