Jó játék és veretlen születésnap

A DVSC fennállásának 120. évfordulóján öt korosztályunk is bajnoki mérkőzést játszott.

MLSZ Országos U19 “B” Csoport 4. forduló

A DVSC U19 a DVTK otthonában lépett pályára, s játszott 1–1-es döntetlent. A mérkőzés első felében több hiba jellemezte a mieink játékát, a fordulást követően viszont sikerült javulni mind labdakihozatalban, mind területhasználatban és presszingben. Az 50. percben Györgye Márk vette be a diósgyőri kaput, ezzel megszerezve a vezetést. Az utolsó percekben Zahuczky Botond megsérült, az ellenfél pedig kihasználta, hogy a mieink a játékvezetői ítéletre vártak, amely végül meg is születetett – a diósgyőri beívelést egy ütközés követte a tizenhatoson belül, melynek eredménye egy büntető lett a hazaiak javára. A tizenegyest értékesítette a DVTK, és döntetlenre mentette a találkozót.

DVTK–DVSC 1–1 (0–0)

DVSC: Ecsegi – Tóth, Nagy, Pinte, Gomes Schneider – Zahuczky (Pinczés 91.), Györgye – Marozsán (Kovács M. E. 60.), Karmacsi, Jánovszki – Talpalló (Sustyák 84.)
Vezetőedző: Sándor Csaba
Gólszerző: Györgye (50.)

Sándor Csaba: – Az első félidőben nem sikerültek a letámadásaink, nem voltak jók a mozgások és a labdakihozatalaink, ezeken javítatunk kell. Ettől függetlenül voltak lehetőségeink a gólszerzésre. A szünetben rendeztük a dolgainkat, a második félidőben már jól játszottunk, sokkal kevesebbet hibáztunk, mint az első játékrészben. Jött is a gól, amelyet presszing után szereztünk – ebben sokkal jobbak voltunk a szünet után -, de emellett hasonló szituációkból további gólhelyzeteket is ki tudtunk alakítani. A végjátékban kapott gólból tanulnunk kell, nem szabad ilyen üresen hagyni az ellenfelet, még van hova fejlődnünk.

MLSZ Országos U17 „A” Csoport 4. forduló

Ugyancsak a végjátékban egyenlített az ellenfél U17-eseink Honvéd elleni mérkőzésén, az idősebbekhez hasonlóan ez a meccs is 1–1-re végződött. Joó Zsolt tanítványai hazai pályán fogadták a budapesti együttest, amely a korosztály egyik legerősebb csapata. A mérkőzés elején több nagy helyzet is adódott a mieink előtt, de ekkor még csak kapufáig sikerült eljutni. Nem úgy a 28. percben, amikor Doktor Zsolt csapott le egy kapusról kipattanó labdára, s a védőket kicselezve a hálóba lőtt (1–0). A második félidőben kiegyenlítettebbé vált a játék, de még mindig inkább debreceni támadások szövődtek. A vendégek azonban nem adták fel, végül a 96. percben egy kapu elé ívelt szabadrúgást követően megszerezték az egyenlítő találatot.

DVSC–Budapest Honvéd-MFA 1–1 (1–0)

DVSC: Csapó – Harsányi, Vaskó, Kosztyák, Horváth-Gaudi, Karakas (Jaczkó 70.), Bökönyi (Nagy N. 70.), Takács (Mikuljuk 80.), Cibla (Tóth S. 30.), Doktor, Szabó
Vezetőedző: Joó Zsolt
Gólszerző: Doktor (28.)

Joó Zsolt: – Egy jó játékerőt képviselő Honvéddal játszottunk. Az első félidőben mi uraltuk a mérkőzést, nagyon jó játékminőséget mutattunk, kezdeményezően futballoztunk, helyzeteket dolgoztunk ki. A srácok mindent betartottak, amit kértünk és amit hétközben gyakorolunk. A végén egy pontrúgásból kaptuk a gólt, sajnáltam a fiúkat, mert szerintem többet tettek a győzelemért, mint az ellenfél, de másfelől nagyon büszke is vagyok rájuk

MLSZ Országos U16 „B” Csoport 4. forduló

A felnőtt csapathoz hasonlóan U16-os korosztályunk is újpesti ellenféllel mérkőzött meg szombaton. Szabó Balázs által irányított együttesünk 2–0-ra győzött hazai pályán az UTE ellen. Az első játékrészben egyik fél sem tudott betalálni, de nem sokkal a fordulás után Forgó Márk cselezett ki két újpesti védőt is a tizenhatoson belül, majd szép mozdulattal a kapuba emelte a labdát (1–0). A folytatásban tovább fokozták mezőnyfölényüket akadémistáink. A mindent eldöntő második gólt végül a 93. percben Komlósi András lőtte egy remek összjáték után. Ezzel U16-osaink harmadik meccsükön második győzelmüket jegyezték a tavaszi szezonban.

DVSC–UTE 2–0 (0–0)

DVSC: Engedi – Balogh M., Kiss H., Török, Komlósi, Forgó (Szuháj 88.), Kohut (Ludmány 62.), Szilágyi D., Butor (Juhász 72.), Hornyák, Varga Z. (Balogh M. II 64.)
Vezetőedző: Szabó Balázs
Gólszerzők: Forgó (53.), Komlósi (93.)

Szabó Balázs: – Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk, hiszen végig mi irányítottunk a mai mérkőzésen. Számos helyzetet kialakítottunk, akár még több góllal is nyerhettünk volna, de az utolsó passzok nem sikerültek. Összességében elégedett vagyok, de a végjátékban a játékhelyzet-megoldásokra sokkal jobban kell fókuszálnunk, mert bár sokszor létszámelőnyben támadtunk, a befejezésekbe többször is belehibáztunk.

MLSZ Országos U15 Kiemelt csoport 13. forduló

Rangadót nyert a DVSC U15! Garamvölgyi Péter tanítványai 2–1-re múlták felül a Honvéd csapatát Budapesten. A várakozásoknak megfelelőan magas színvonalú mérkőzést hozott a két gárda összecsapása. A mieink mindkét gólját az az Egri Imre szerezte, aki nemrég a korosztályos válogatottban is bemutatkozhatott. U15-öseink ezzel a sikerrel előre léptek a tabella második helyére.

Budapest Honvéd-MFA–DVSC 1–2 (1–1)

DVSC: Lipóczi – Patai (Kis Gy. 63.), Gergely, Bodnár (Lénárt 77.), Bernáth (Szabó M. 71.), Egri, Lovas (Grassi 77.), Perpék (Gajdán 71.), Mona, Árva, Rácz
Vezetőedző: Garamvölgyi Péter
Gólszerő: Egri (18., 46.)

Garamvölgyi Péter: – A játékosok egyéni- és csapatszinten is sokat kiadtak magukból. A jó egyéni teljesítmények mellett az egész csapatot meg tudom dicsérni, mert úgy gondolom, a játék minden elemében kompaktul működtek a pályán. Csak gratulálni tudok a fiúknak a győzelemhez.

MLSZ Országos U14 Kiemelt csoport 16. forduló

Szintén a második helyre léptek fel Kolozsi Gergő tanítványai is, akik egy rendkívül gólgazdag meccsen, 6–1-re diadalmaskodtak a Várda Labdarúgó Akadémia felett. A gólok sorát Bartha Attila nyitotta rögtön a második percben. Őt követte újabb két perc elteltével Nyikos Botond, majd egy szépítő kisvárdai találat után újból Bartha lőtt gólt. A gólokat sikerült arányosan elosztani, a második játékrészre ismét csak három jutott, melyeket Di Mundo Antonio, Sánta Milán és a végül mesterhármast rúgó Bartha Attila jegyzett.

DVSC–Várda LA 6–1 (3–1)

DVSC: Csontos (Szalóki 68.) – Krizsán (Bécsi 56.), Kiss B., Nyikos (Tóth N. 19.), Kovács T. (Kiss M. 68.), Pelles, Sánta, Di Mundo, Bartha, Tóth S., Pál
Vezetőedző: Kolozsi Gergő
Gólszerzők: Bartha (2., 45., 71.), Nyikos (4.), Di Mundo (53.), Sánta (63.)

Kolozsi Gergő: – Nagyon jó felfogásban kezdtük a találkozót, hamar kétgólos előnyre tettünk szert. A mai meccsen az edzéseken gyakoroltakból nagyon sok dolgot viszontláttam. Örülök, hogy a srácok vevők a hétköznapokon tanultakra. Úgy gondolom, hogy a végeredmény abszolút nem túlzó. Nagyon jól játszottak ma, le a kalappal előttük, elégedett vagyok a fiúkkal.