Célegyenesben az U17-es válogatott

Az elmúlt héten spanyolországi edzőtáborban vett részt a magyar U17-es válogatott, amelynek tagja volt Hornyák Csaba, a DVSC Labdarúgó Akadémia tehetsége is.

Nemzeti csapatunk három felkészülési mérkőzést játszott San Pedro de Pinatarban; Írországgal kétszer, míg Skóciával egy alkalommal mérkőzött meg a Belvon Attila irányította gárda.

Május-júniusban lesz a hazai rendezésű Eb, ezért megkérdeztük Csabit az aktuális helyzetről.

Telkiben kezdődött a felkészülés, ahol elég intenzív edzéseken vettünk részt. A spanyol túra sikeresnek mondható, hiszen szintén Eb-résztvevő csapatokkal mérkőztünk meg. Szép helyen voltunk, jó meccseket játszottunk. Mindkét csapatban jó képességű játékosok vannak, az ellenfelek ereje mellett a saját erőnket is fel tudtuk mérni, a fejlődésünk szempontjából fontos mérkőzések voltak.

Hornyák Csaba elől középen, 3-as mezben

Hornyák Csaba az első (Magyarország-Írország 0-1) és a harmadik (Magyarország-Skócia 1-0) mérkőzésen végig a pályán volt, míg a második találkozón (Magyarország-Írország 0-0) a 73. percben állt be. Így a mindhárom mérkőzésen pályára lépő fiatal debreceni játékosnak úgy tűnik, van helye az U17-es válogatottban.

Fotók: mlsz.hu