A felnőttek között is helytálltak az akadémisták

Az U17-esek Honvéd elleni, 2-1-es idegenbeli győzelmével szerdán véget ért az idény a Debreceni Labdarúgó Akadémia csapatai számára. Az elmúlt hónapok tapasztalatairól Herczeg András szakmai igazgatóval beszélgettünk.

Egy utánpótlásműhely számára az egyik legfontosabb értékmérő mindig az, hogy az adott akadémia hány játékost tudni nevelni a felnőtt gárda számára. Ha a DLA-t tekintjük, ebben az idényben sem volt hiány.

– Valóban, a legfontosabb szempont, hogy hány játékos tudunk adni az első csapatnak. A DVSC-re jellemző, hogy régóta támaszkodhat saját nevelésű futballistákra, nagyon örülök, hogy ez most is így van, ezért dolgozunk nap mint nap. Bényei Ágoston, Baráth Péter, Pintér Ádám és Bárány Donát már teljes jogú tagjai az első keretnek, de a koronavírus-járvány miatt is szerepet kapott Sárosi Norbert, Fűzfői Márk, Sármány Kristóf, Szabó Árpád, Balla Mátyás vagy Kenderesi Dávid is bizonyította rátermettségét. Jó volt látni, ahogy az adott meccseken helytálltak, beilleszkedtek a Loki játékába, jól is fogadták, segítették őket. Természetesen sokat kell még fejlődniük, de remek érzés volt látni őket a nagycsapatnál.

A tehetségek kinevelésén túl azért az eredményesség is fontos, hiszen ezek a játékosok mind egy-egy országos korosztályos bajnokságban szerepelnek, ahol a legjobbakkal kell felvenni a versenyt. Miután a DLA minden együttese a Top 4-ben van, erre sem lehet panasz.

– Jól teljesítettek a gárdáink, külön öröm, hogy minden csapatunkban vannak egyéniségek, ráadásul többen bekerültek a válogatottakba is. A bajnoki listavezető U14-es korosztály kiemelkedően jól szerepel, ami nem véletlen, hiszen egységesek, képzettek, ügyesek és mentálisan is jók a srácok. Összességében minden csapatunk hozta magát, ez a játékosok mellett dolgozó szakmai stábok nagy érdeme is, dicséret illeti őket.

Az egész világot sanyargató COVID-19 járvány a DLA mindennapjait is különösen nehézzé tette.

– Bizony, nem volt könnyű ezt kezelni. Volt olyan csapatunk, amelynek tagjai három etapban összesen 34 napot nem léphettek pályára még edzés alkalmával sem a karantén-kötelezettség miatt. A gondosan, előre megtervezett munkát, szakmai programot így nagyon nehéz végig vinni. Dicséret illeti az edzőket, a játékosokat és a szülőket is, hogy ezt át tudtuk vészelni.

– Márpedig minden egyes tréningnek nagy jelentősége van.

– Az alaposan kidolgozott képzési tervet minden korosztályban nagyon komolyan vesszük, makro-, mezo-, illetve mikrociklusokra lebontva dolgozunk. Az elmúlt időszakban sokat léptünk előre az egyéni képzések, a posztspecifikus és csapatrész foglalkozások terén is, ezekre is nagy hangsúlyt helyezünk. Remek, hogy helyben uzsonnát, vacsorát tudunk biztosítani a tréningek után, az étrendet dietetikus állítja össze. Fontos megjegyezni, hogy komoly sporttudományi csoport is támogatja a munkánkat, valamint az egyéb területeken működő szakemberek és dolgozók is sokat tesznek a játékosok fejlődése érdekében. Nem utolsósorban az akadémia ügyvezetője, Makray Balázs is mindenben segít abban, hogy a megfelelő színvonalon dolgozhassunk.

– Miként alakul a további program?

– Szerdán volt az utolsó idei meccsünk. Természetesen minden korosztály kapott speciális edzésprogramot a téli szünetre. Január 4-én egy nagyon komoly felméréssel kezdünk, amely tartalmaz majd vérvételt, sportorvosi, testösszetételi, mozgásszervi, pszichológiai vizsgálatot, FMS-tesztet, és egyéb felméréseket is. Február első felében pedig folytatódnak a bajnokságok: a cél, hogy minden egyes DLA-labdarúgó és csapat tovább fejlődjön. Köszönjük mindenkinek, aki támogatta a munkánkat, és ezúton is szeretnék áldott karácsonyt és boldog újévet kívánni!

T.Cs.Zs.

Támogatóink